(0346) 221 7075

ozmertermermer@gmail.com

Multicolor

Ürün Özellikleri

Ürün Adı: Multicolor

Renk: Multicolor

Sertlik: 3 (Mohs)

Yoğunluk: 2,71 (gr/cm³)

Basınç/Dona Dayanım: 670 (Kgf/cm²) / % 0,1 (Ağırlıkça)

Gözeneklilik: %1,1

Hava Etkisi: Dirençli

Kullanım Alanı: Duvar Kaplama Uygulamaları ve Dekoratif Uygulamalar.

Ürün Detay

Milyonlarca yılda oluşan doğa harikası onyx taşlarımız ile iç ve dış mekan dekoratif uygulamalarınız ölümsüzleşsin. Onyx taşlarının ışığı geçirebilme özellikleri nedeniyle daha ziyade arka fon ışıklandırılması ile iş merkezleri, 5 yıldızlı otel ve tatil köyleri,

rezidanslar, alışveriş merkezlerinin resepsiyon desklerinin ön bölüm kaplamaları ya da giriş duvar kaplamalarında; bar tezgahlarının üst bölümleri ile ön bölüm kaplamaları, otellerin kral odalarının yatak başlarının dekorasyonu gibi pek çok gösterişli mekanda kullanılmakta iken; masa, tezgah, küçük süs eşyaları, ışıklı küptaş ve şömine kaplamaları gibi ürünlerde de tercih edilmektedir.

Onyx blok kesimleride cross-cut (Amerikan) kesim ve vein-cut (Türk) kesimi olmak üzere ikiye ayrılır. Cross-cut kesim onyx damarlarının aksi yönde kesilmesi ile elde edilirken; vein-cut kesim damar yollarına paralel şekilde blokların kesimi ile elde edilir. Müşterilerin beğenilerine göre hem cross-cut kesim hemde vein-cut kesimli onyx plaka yada ebatlı malzeme temin etmemiz mümkündür.